Zamówienia powyżej 100 zł na terenie Wrocławia dowozimy w każdy poniedziałek  gratis, do zamówień poniżej 100 zł doliczamy 10 zł kosztów dostawy (sposób płatności proszę wybrać przelewem)

Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość odbioru osobistego, za który nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

W celu zminimalizowania kosztów bądź ich ustalenia w przypadku ich braku w karcie produktu, skontaktuj się z naszym Działem papugi24@papugi24.pl).

Czas i godzina dostawy to 1-3 dni robocze w zależności od miejsca dostarczenia przesyłki. Przesyłki dostarczane są zazwyczaj od godziny 9-tej do godziny 16-tej. Płatność przelewem - termin biegnie od daty zaksięgowania wpłaty na koncie sprzedawcy.

Większość przesyłek dostarczana jest w godzinach 12:00-15:00 i uzależnione są od miejsca dostarczenia przesyłki.
W niektórych przypadkach czas ten może ulec wydłużeniu w zależności od miejsca dostarczenia przesyłki lub zdarzeń losowych.

Wnoszenie: W przypadku przesyłek standardowych (paczka) o wadze poniżej 30 kg i objętości 0,2m3, koszt przesyłki obejmuje wniesienie.
W przypadku większych paczek i przesyłek paletowych, kurier nie ma obowiązku wniesienia paczki do budynku (np. na piętro, pod drzwi mieszkania) wówczas obowiązek rozładunku oraz wniesienia przesyłki leży po stronie odbiorcy.

·     o wysyłce informujemy mailem, podajemy nr przesyłki i dane kontaktowe do firmy kurierskiej, na podstawie nr paczki można ją śledzić na stronie firmy kurierskiej,

·     przed przyjazdem kurier w większości przypadków zadzwoni do klienta, aby ustalić godzinę doręczenia przesyłki, jednak nie jest to jego obowiązkiem,

·     dodatkowe opcje jak np. dostawa po godzinie 16:00 są dodatkowo płatne i prosimy ustalić taką możliwość przed zakupem z obsługą sklepu.

Zmiana adresu dostawy. Aby go zmienić, należy skontaktować się z Działem Obsługi (+48 731 14 16 18, papugi24@papugi24.pl). Jeśli zmiana adresu nastąpi w trakcie dostawy, może zostać naliczony dodatkowy koszt za przekierowanie przesyłki.

Doręczenie przesyłki i obowiązki klienta:

Prosimy o bezwzględne sprawdzenie paczek przy kurierze!

Jeśli któraś z poniżej wymienionych sytuacji ma miejsce, kurier ma obowiązek od razu spisać protokół uszkodzenia paczki, jest to konieczne do wszczęcia procedury reklamacji!

·     Należy zwrócić uwagę czy opakowanie nie jest uszkodzone. To bardzo ważne- jeśli opakowanie jest w jakikolwiek naruszone, kurier musi wpisać ten fakt do protokołu reklamacyjnego (adnotacja z dokładnym opisem jakiego typu i jak duże jest uszkodzenie: rozdarcie/ wgniecenie, ile ma cm), jest to jeden z kluczowych argumentów przy składaniu reklamacji!

·     Po rozpakowaniu (również przy kurierze) należy sprawdzić zawartość przesyłki np. czy opakowanie nie jest uszkodzone lub naderwane, adnotacja o uszkodzeniu zwartości paczki musi się znaleźć w protokole, z dokładnym opisem jakiego typu i jak duże jest uszkodzenie (wgniecenie/naderwanie/rozerwanie opakowania).

 

Zalecamy fotografowanie na bieżąco uszkodzeń, jest to jeden z podstawowych dowodów winy kuriera, dołączany do protokołu reklamacyjnego!

Jeżeli kurier nie chce być przy otwarciu paczki lub odkryją Państwo wewnętrzne uszkodzenie przedmiotu po jego odejściu, maja Państwo 7 dni na wezwanie kuriera do spisania protokołu uszkodzenia paczki!